DANI KAJKAVSKE RIJEČI ZLATAR 2010. GODINE
Autor: Jasenka Kuljak, 28. 9. 2010.

U sklopu dana kajkavske riječi Zlatar 2010.godine 25.i 26. rujna održan Zbor malih pjesnika i likovna izložba „Čovjek čovjeku „ te Festival dječje kajkavske popevke u Zlataru.

Dvadeset novih kajkavskih popevki izveli su učenici osnovnih škola kajkavskog područja uz pratnju Tamburaškog orkestra Hrvatske radio televizije pod ravnanjem maestra Siniše Leopolda. Na tekst pjesme Jesen, Jelene Puklin, iz O.Š.Belec učenici O.Š. “Vladimir Nazor“ Budinščina skladali su glazbu, Tihomir Zlatić aranžman, a izvele su je učenice V. razreda Lucija Gaberšek i Željka Šamec. Na tekst pjesme Put, učenice Ivane Pažur iz O.Š. Budinščina, glazba učenici O.Š. “Vladimir Nazor“ Budinščina, pjesmu je izveo  Lovro Gaberšek, također učenik V. razreda.

Zbor malih pjesnika okupio je učenike osnovnih škola kajkavskog govornog područja. Od 298 poetskih radova pristiglih na natječaj, ocjenjivački sud pod vodstvom Željke Horvat-Vukelja, za izvođenje je izabrano 42 pjesme koje su tiskane u zborniku obogaćeno dječjim likovnim radovima.

Na izložbi „Čovjek čovjeku“  bili su izloženi likovni radovi učenika naše škole: učenice IV.a razreda Ane Marije Husinec i Karle Zozoli, učenice VIII.c razreda

Ponosni smo što je izabrana i pjesma Cvetek učenice Ivane Pažur iz naše škole.

Čestitamo svim sudionicima i njhovim mentorima: Jasmini Čukelj, Ivanu Povijaču, Dragutinu Zozoli i Moniki Ban!

Cvetek.pdf (15.26 KB)