NAŠI OSMAŠI U VUKOVARU
Autor: Administrator , 8. 6. 2016.

Naši osmaši su 2. i 3. 6. 2016. bili na terenskoj nastavi u Vukovaru u okviru projekta  što ga provodi javna ustanova Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar. Prvi dan učenici su odslušali predavanja o temi  „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“, te  posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.

Drugi dan su posjetili memorijalne lokalitete: MCDR Vukovar - bivša vojarna 204. VU brigade,  Mjesto sjećanja - Vukovarsku bolnicu '91., Spomen - dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put - "Put spasa", Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata te Masovnu grobnicu Ovčara. Svi učenici i učiteljice upalili su u znak sjećanja lampione, donacija gospodina Dražena Budiša. Projekt je završio Školom mira koja govori o vrijednostima mira i tolerancije, te kvizom znanja na kojem je naša ekipa, u sastavu  Matea Hranić i Marko Plantak osvojila 2. mjesto u natjecanju s  osnovnim školama iz Petrinje, Siska i Krapinskih Toplica.

U  humanitarnoj udruzi Duga  predali su pakete s namirnicama za ljude u potrebi grada Vukovara, koje su donirali učenici naše škole tijekom mjeseca svibnja. Lijepe riječi zahvale možete pogledati na linku Humanitarne udruge Duga

U ova dva dana učenici su mnogo naučili o vrijednostima Domovinskog rata, suosjećali s patnjom našeg naroda, upoznali se s običajima, navikama i kulturom drugog zavičaja i socijalizirali se u novom okruženju. Pohvaljujemo učenike na  veoma zrelom i odgovornom ponašanju!