Predstavljanje Erasmus+ projekta učenicima
Autor: Andreja Satmari, 23. 6. 2023.

Zadnji dan nastave, 21. lipnja, učenici koji su sudjelovali u mobilnosti u Ankari u sklopu Erasmus+ projekta I.N.S.P.I.R.E, Viktorija Topolovec, Luka Marković te Tihana Ričko, ostatku su Škole prezentirali svoja iskustva u obliku intervjua. Pokazali su videe sa svih dana mobilnosti koje su sami kreirali te su izveli i igrokaz kojim su se predstavili u Ankari (linkove možete pronaći u nastavku). Nakon intervjua, učiteljice Ana Bahat i Nikolina Goričan (koordinatorice projekta), uručile su im zahvalnice i poklone za uspješno predstavljanje Škole tijekom mobilnosti.

Igrokaz možete pogledati ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=GiwlKxnNqJY

Osim toga, tom je prilikom ravnateljica Renata Kreber-Mikšaj učenicima dodijelila zahvalnice za promociju Škole te sudjelovanje u prošlogodišnjem istoimenom eTwinning projektu I.N.S.P.I.R.E. Povod tome bila je nova nagrada koja je stigla prošli tjedan – Europska oznaka kvalitete. Naime, ovaj je projekt najprije nagrađen Nacionalnom oznakom kvalitete, a nedavno je stigla i vijest o ovoj - novoj nagradi.  Europska oznaka kvalitete dodjeljuje se izvrsnim eTwinning projektima, a uvjeti za tu nagradu su sljedeći: 1. Projekt su za dodjelu europske oznake kvalitete predložile najmanje dvije nacionalne organizacije za potporu; 2. Svaka nacionalna organizacija za potporu predlaže maksimalno 30% projekata prijavljenih za nacionalnu oznaku kvalitete ; 3. Najmanje su dva projektna partnera osvojila nacionalnu oznaku kvalitete. Europsku oznaku kvalitete (European Quality Label - EQL) dodjeljuje Središnja organizacija za potporu. Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali u projektu (Tihani Ričko, Lei Jertec, Tei Babok, Franu Kolediću, Leoni Pučak, Petri Jambrečić, Valeriji Hruškar, Ivani Herendić, Maji Bejuk) i mentorici Ani Bahat.

Još se jedna učenica istaknula kao vrlo uspješna u natječajima koji su organizirani na engleskom jeziku, a to je učenica 8.r. MŠ – Petra Jambrečić. Ona je na međunarodnom natječaju "Our Future, Our School” osvojila 1. mjesto za opis te ilustraciju škole 2050. godine. Osim novčane nagrade, jedan dio nagrade uključuje to da će Petrina ilustracija krasiti kalendar Express Publishinga za 2024. godinu. Petra je također primila zahvalnicu za svoj rad te prigodan poklon.