« Ožujak 2024 »

"Nova" škola za novi početak
Autor: Dijana Margetić, 26. 5. 2020.

Nakon duljeg vremena  od jučer je u školi opet  živo.

Radost i ushit bio je veći  jer je učenike razredne nastave dočekala ljepša i obnovljena škola. U školi Budinščina je bio 81 učenik, a u PŠ  Hrašćina 18  od ukupno  113 učenika razredne nastave.

Dok su učenici tijekom proteklog perioda svladavali nastavu na daljinu, u  školi se stvarno radilo.

Pedagoginja, knjižničarka, učiteljica likovne kulture, te tehničko osoblje škole zajedničkim je snagama uredilo unutarnji prostor matične škole Budinščina i PŠ  Hrašćina pod  vodstvom ravnateljice škole.

Obojane su klupice na kojima učenici sjede pred učionicama,  holu i svlačionicama, ormari u holu područne škole i hodnicima matične škole ,stepenice  u MŠ Budinščina i PŠ  Hrašćina i još mnogo toga. Na podovima  obiju škola pojavili su se mnogi  didaktičko-motorički-spoznajni  elementi. Posebno iznenađenje  bila je i topla voda u svim sanitarnim čvorovima obiju škola.

U isto vrijeme, ali u vanjskom prostoru škole, tehničko osoblje obiju škola uz stručnu pomoć učiteljice biologije radilo je na formiranju i uređivanju školskih vrtova. Posijane i zasađene gredice, stazice i cvjetnjaci već poprimaju svoj izgled, a vodeni vrt i jezerce u narednom će periodu krasiti ionako prekrasan školski okoliš.

Radost i ushit jutra, kada su se učenici razredne nastave vratili u školu, pokazali su da uloženi trud, energija, kreativnost i dobra volja nisu bili uzaludni i da zajedničkim snagama na „drugačijim“, nesvakidašnjim projektima možemo, itekako, oplemeniti život u školi.

U našoj foto galeriji možete vidjeti što je sve učenike dočekalo u školama.